Založ si blog

Cigáni nejdú do neba … ale ukazujú, akí sme sprostí a neschopní

„Máme tú smolu, že s nimi musíme žiť a pokiaľ ich ako tak nescivilizujeme, tak na to onedlho doplatíme. Potom nám už nepomôže ani granát, ani „hlava v piesku“. Ak, tak iba pre náš vlastný „odchod z tohto sveta“.“ Tento komentár som napísala k debate pod mojim predchádzajúcim blogom http://debata.pravda.sk/debata/blog-anaj-257-2011-06-22-cigani-nejdu-do-neba-ale-na-nervy/ ako memento, aby sme si uvedomili, že cigánsky problém je obrovský a týka sa nás všetkých, či sa nám to páči alebo nepáči. Aj keď … s tým „všetkých“ som si v tejto chvíli nie celkom istá.

Cigánsky“ problém sa zjavne netýka našej vlády, nášho parlamentu, našej spravodlivosti a našej polície. Je až do neba volajúce, že už celé mesiace riešia iba prízemné problémy nedôležité pre život nás, piatich miliónov obyčajných ľudí v tomto štáte. 

Skúste sa opýtať rodiny Dobrovodských z Malaciek, či ich zaujíma aké odpočúvacie zariadenie bude využívať naša SISka. Alebo sa ich opýtajte, či sú celí vzrušení od radosti nad tým, že náš parlament po trápnych ôsmych mesiacov zvolil generálneho prokurátora, ktorý sám o sebe vyhlásil, že jeho voľba bola v súlade s právom tohto štátu a pritom každý študent práva by na tú voľbu povedal, že nebola s kostolným poriadkom.

Opýtajte sa rodiny Dobrovodských z Malaciek alebo hociktorej inej rodiny na Slovensku, ktorá žije v bezprostrednej blízkosti „cigánov“, či sa tešia tomu, že koalícia rieši, ako v parlamente nerobiť chaos http://spravy.pravda.sk/koalicia-riesi-ako-v-parlamente-nerobit-chaos-fn9-/sk_domace.asp?c=A110622_194104_sk_domace_p23

 

Na vašom mieste by som to však radšej neriskovala. Neriskovala z jednoduchého dôvodu, aby nevznikol ďalší masaker typu „Devínska nová ves“, ktorý rómski predstavitelia pomenovali, ako krízu vzťahov, za ktorú pochopiteľne môžeme, ako inak, my, „bieli“, lebo sme neprispôsobiví. http://spravy.pravda.sk/romovia-masaker-bol-konanim-ktore-prerasta-do-krizy-vo-vztahoch-p8a-/sk_domace.asp?c=A100901_200404_sk_domace_p58

 

Píšem tento článok a rozmýšľam, ako by som jednala ja v situácii rodiny Dobrovodských z Malaciek. http://spravy.pravda.sk/v-malackach-nepomohol-ani-lipsic-susedsky-spor-sa-moze-skoncit-zle-1df-/sk_domace.asp?c=A110620_105046_sk_domace_p12 Som zmätená, lebo nič slušné, mi v tejto chvíli nenapadá. Všetky prívlastky od neschopného a neľudského padajú na hlavu ministrov Lipšica a Žitňanskej a aj keď ja nezvyknem priať niekomu niečo zlé, tak týmto dvom prajem niekoľkodňový pobyt u „cigánskych“ susedov Dobrovodských. Možno by im tento pobyt otvoril oči i kamenné srdcia. Aj keď, ktovie? U týchto dvoch jeden nikdy nevie. Neviem ani ja, ale myslím si, že keď neurobia nejaké opatrenia, tak nemajú žiadne morálne, ani ľudské právo zastávať svoje terajšie pozície.

P.S.: pôvodne som chcela ďalší diel svojho „cigánského“ seriálu blogov venovať inej téme nášho „nažívania“, ale to, čo som dnes videla na stránkach Pravdy o súžení rodiny z Malaciek mi zobralo všetku energiu na hľadanie rovnováhy v rómskych vzťahoch v našom „cintľavom“ štáte.

 

Pre vás, ktorí ste vydržali čítať tie moje neveselé riadky až do samého konca pripájam malú upútavku na ďalší diel „cigánskych reálií“. Viem, vtip po tejto nervy drásajúcej téme sa môže zdať ako niečo za vlasy pritiahnuté, ale ja som si musela v rámci ochrany svojho duševného zdravia preladiť emočnú úroveň. Ak chcete, prelaďte si aj vy tú svoju. 

Vtip síce nesúvisí priamo s témou „cigáni“ (leda že si otočíte „osoby a obsadenie“), je o policajtoch, ktorí zavše môžu za naše „cigánske“ problémy, lebo ich nerešia vtedy a tam kde je to treba. Mňa tento vtip veľmi pobavil. Verím, že rovnako tak pobaví aj vás. Pekný víkend 🙂 

                                 

                                                            

Ale aby sme nezabudli na vážnosť pôvodnej témy, tak ešte malé foto o tom, ako si poniektorí „cigáni“ krátia dlhé chvíle a vyrábajú „svojské graffiti“:

                                               http://www.srandicky.biz/ciganske-graffiti-35193.htm

Podpíšte petíciu EÚ za základný nepodmienený príjem ako ľudské právo

12.01.2014

V členských štátoch EÚ prebieha zbieranie podpisov pre podporu občianskej iniciatívy za nepodmienený základný príjem. Termín ukončenia je 14.01.2014, čo je presne rok od jej úvodnej registrácie. viac »

Prečo vznikajú vtipy o policajtoch? V Nitre na základe osobných skúseností

05.03.2013

V posledných mesiacoch ma šťastena nemá veľmi v láske a tak v duchu tohto mi robí samé prieky, ako toť nedávno, v podobe dvoch pokút za parkovanie. Dostať pokutu za parkovanie nie je príjemná viac »

Iba tak, veselo na rozlúčku

15.09.2012

Tak a je to tu! Mediátorka zo mňa asi sotva bude, lebo hneď môj prvý pokus, tu na Pravde, skončil ako na tomto obrázku: Tak mi treba! Keby som skôr poznala príslovie, že „Lepšie je padnúť viac »

trump

Za Trumpa odobrali migrantom o tisíce detí viac, než sa uvádzalo

17.01.2019 23:14

Presný počet odobratých detí nie je známy.

labute, jazero, kŕmenie

Štvrtok bol zatiaľ najteplejší januárový deň, má však prísť ochladenie

17.01.2019 21:26

Podľa predpovedí meteorológov bol však na dohľadné obdobie posledným teplým dňom.

miroslav lajčák, ukrajina

Lajčák: OBSE má páky na riešenie konfliktu na Ukrajine

17.01.2019 21:07

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák začal pracovnú cestu na Ukrajine návštevou centrály pozorovateľskej misie v Kyjeve.

princ Philip

Princ Philip vyviazol z autonehody nezranený

17.01.2019 20:11

K nehode došlo neďaleko sídla Sandringham.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 77
Celková čítanosť: 270068x
Priemerná čítanosť článkov: 3507x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy