Založ si blog

Nič tak neobmedzuje slobodu slova, ako natlčená huba. Preto si píšem denník.

Nedeľa:
Dnes som sa zobudil do slnečného dňa. Asi pôjdem von, sadnem si na tiché miesto, jediným spoločníkom bude moja veľká Kniha a strom.
Poobede som šiel na lúku, obďaleč sa hrali decká. Našiel som strom, hneď som ho nazval stromom života. Čítal som z Knihy, k stromu prichádzala kyprá žena v bikinách. Sledoval som ju spoza mihalníc, ona sa na mňa vyzývavo škerila. Z očí jej nepozeralo nič dobré. V jednej ruke držala fľašu s nápojom, druhou si vyzliekala plavky a začala sa chichúňať. Položil som si Knihu na miesto, kde sa mi začali vydúvať nohavice. Potvora si to všimla, nahla hlavu dozadu a do úst si obscénne nechala prúdiť obsah fľaše. Potom si už nič nepamätám, lebo som stratil vedomie …
Domov som prišiel až za tmy, bolo mi všelijako. Nasypal som si na lyžičku kryštálový cukor a pokvapkal som ho Alpou. Až  neskôr mi napadlo, že Alpa obsahuje alkohol. Mama si ňou zvykne natierať to, čo ju bolí alebo svrbí.

Pondelok:
Do roboty mi mama zabalila lepeňáky s pečeným mäsom z nedele. Celkom mi chutili, aj keď si myslím, že ľudia by mali žiť striedmo.
Keď som prišiel domov, zmienil som sa o tom mame, mama uznanlivo prikývla a na večeru mi pripravila maslový chlieb s príborom.

Utorok:
Aj dnes ako každý utorok si vezmem ďalekohľad a pôjdem sledovať operencov. Niektorých si zapamätám, nakreslím si ich a vyfarbím. Vtákov mám už plný zošit, našťastie ich nemusím lisovať do herbára.

Streda:
Sused zase mlátil Ruženu. Ružena je moja rovesníčka a sused je jej otec, aj keď sa tak nespráva. Ružena došla domov po troch dňoch. Doviezol ju niekto, kto sa silne podobá na Julia Iglesiasa. Keby ho videla mama, určite by si od neho vypýtala autogram.
Počkal som, kým sused skončí a spýtal som sa Ruženy, či by sa nechcela stať mojou ženou. Ružena súhlasila, ale až o dva roky, zatiaľ chce hľadať lásku s veľkým el. Spokojne som sa pobral domov s vyhliadkou na harmonické manželstvo.

Štvrtok:
Videl som na autobusovej zastávke Ruženu. Sprisahanecky som na ňu mrkol a spýtal som sa jej, či moja ponuka ešte platí. Dlho rozmýšľala, potom jej trklo. Povedala mi, že áno, ale teraz hľadá odpoveď na to, čo je Láska a keď ju nájde, možno už budem dávno ženatý s inou. Musel som jej dať za pravdu a zároveň mi odľahlo, lebo neviem, či som dosť silný, aby som ju zvyšok života dokázal brániť pred jej otcom – krvilačným bulom.

Piatok:
Už sa teším na sobotu. Zoznámil som sa s výnimočným dievčaťom. Pýtal som sa jej, aké zviera jej je najmilšie. Povedala, že ovca a prezradila, že v Biblii sa práve toto zviera síce v inej podobe vyskytuje najčastejšie. V sobotu ju pozvem k nám a z videotéky požičiam The Silence of the Lambs, určite ocení moju pozornosť.

Sobota:
Mama mi poradila, aby som si umyl nohy a obul sandále. O štvrtej som sa oholil, trochu sa mi triasli ruky. S výsledkom som bol spokojný, vyzeral som ako hrdina z Angeliky, markízy anjelov. Ranu som si potrel Alpou, trochu som si frkol aj pod pazuchy. Už sa neviem dočkať, kedy bude trištvrte na päť, vtedy by mal prísť autobus s mojim dievčaťom a možno raz aj ženou môjho života. Keď som odchádzal, mama mi zakývala a kričala: ponáhľaj sa Borko, aby si zase nezmeškal! Borko síce nie som, iba mama ma tak volá, lebo si myslí, že sa podobám na bývalého hovorcu Vladimíra Palka … .

Podpíšte petíciu EÚ za základný nepodmienený príjem ako ľudské právo

12.01.2014

V členských štátoch EÚ prebieha zbieranie podpisov pre podporu občianskej iniciatívy za nepodmienený základný príjem. Termín ukončenia je 14.01.2014, čo je presne rok od jej úvodnej registrácie. viac »

Prečo vznikajú vtipy o policajtoch? V Nitre na základe osobných skúseností

05.03.2013

V posledných mesiacoch ma šťastena nemá veľmi v láske a tak v duchu tohto mi robí samé prieky, ako toť nedávno, v podobe dvoch pokút za parkovanie. Dostať pokutu za parkovanie nie je príjemná viac »

Iba tak, veselo na rozlúčku

15.09.2012

Tak a je to tu! Mediátorka zo mňa asi sotva bude, lebo hneď môj prvý pokus, tu na Pravde, skončil ako na tomto obrázku: Tak mi treba! Keby som skôr poznala príslovie, že „Lepšie je padnúť viac »

Libra, Veľká Británia

Rast britskej ekonomiky sa takmer zastavil

27.05.2018 09:00

Ekonomika Veľkej Británie v prvom štvrťroku medzikvartálne posilnila iba o 0,1 percenta pre slabé výdavky domácností a podnikateľské investície.

VENEZUELA-USA/

Američan väznený takmer dva roky vo Venezuele je už doma

27.05.2018 08:53

Donald Trump v Bielom dome privítal Američana, ktorého spolu so ženou väznili dva roky vo Venezuele.

Trump Kim

USA sa podľa Trumpa naďalej pripravujú na júnový summit s Kimom

27.05.2018 08:00

Trump rokovania s Kimom vo štvrtok odvolal z dôvodu "obrovského hnevu a otvoreného nepriateľstva" vo vodcových nedávnych vyhláseniach.

Imunológ Vladimír Leksa

Zastaviť metastázy? Odpoveď sa skrýva aj v materskom mlieku

27.05.2018 07:00

Vedci prišli na to, ako by sa dalo zabrániť šíreniu rakovinových buniek a predchádzať tak tvorbe metastáz. Odborníci objavili novú funkciu proteínu laktoferín. Ten sa nachádza najmä v materskom mlieku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 77
Celková čítanosť: 254814x
Priemerná čítanosť článkov: 3309x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy